Akşam Çiçeği *
Önde Gelen Bileşenleri :
Bol miktarda “gamma-linoleik asit“ içerir.
Linoleic acid yak: % 74,4 , g-Linolenic acid yak: % 9,1 , Oleic acid yak: % 6,5 , Palmitic acid yak: % 6,1 , Stearic acid yak: % 1,9
Özellikleri :
Doymamış yağ asitlerinden gama-linoleik asit etkisinden, cildin nem kaybını önler, cildi yumuşatır ve koruyucu etki eder. Hücre yenileyicidir.
Kullanım Önerileri :
İyi bir yüz bakım yağıdır. Hassas, kuru ve kabarık ciltler için uygundur.

Çok kuru cilt bakımı için :
Yoyoba veya bitmiş yüz ve cilt bakım ürünleri içine % 20 oranında ilave ediniz.

Tüm sabit yağlar gibi, en iyi sonucu almak için banyo veya duştan sonra, hafif nemli cilt üzerine masaj yaparak sürünüz.

Gamma-linoleik asit: Anne sütünde bulunur, bitkisel olarak nadir bazı bitkilerde (hodon ve binbirdelik otu tohumu gibi) mevcuttur. Deri hücrelerinin temel ihtiyacıdır. İltihap ve kaşıntı önleyici maddelerin oluşumunu sağlar.

Bağışıklık sistemini güçlendirir ve cildin dinçliğini arttırır. Beyin gelişiminde etkilidir. Psikolojik problemlerde, bunalımlı, hırçın anlarda sinir sistemine etkisinden dolayı dengeleyici ve rahatlatıcı özelliğe sahiptir.

Kızılderililer tarafından cilt rahatsızlıklarında ilk yardım ilacı olarak adlandırılmış ve cilt hastalıklarında ve egzamalarda tohumlarını o bölgenin üzerine koyarak kullanmışlardır.
©2021 NU-KA İthalat İhracat Paz. San. LTD. ŞTİ.